علت آبی شدن صفحه آیفون تصویری

بهتر است قبل از هر گونه اقدام برای برطرف کردن علت آبی شدن صفحه آیفون تصویری این مقاله را مطالعه کنید تا خسارات ناشی از آن به شما وارد نشود.

زمانیکه صفحه نمایشگر آیفون تصویری آبی شده باشد از یک حالت خارج نیست، تصویر به نمایشگر شما نمی‌رسد. آبی شدن نمایشگر از بارزترین مشکلاتی است که برای آیفون‌های تصویری رخ می‌دهد و برای کاربر مشکلاتی را بوجود می‌آورد ،ما در این مقاله عوامل آبی شدن نمایشگر آیفون تصویری را بررسی و اطلاعات کافی را در اختیار شما می‌گذاریم.

مسیر آبی شدن آیفون تصویری
در این تصویری مراحل رسیدن تصویر به نمایشگر را مشاهده می‌کنید، که خرابی در هر مسیر باعث آبی شدن صفحه آیفون تصویری می‌شود.

خرابی منبع تغذیه

ار دیگر مواردی که می‌تواند کل ساختمان را درگیر کند خرابی منبع تغذیه یا همان ترانس است، بطوری که علاوه بر آبی شدن صفحه آیفون تصویری درب را هم نمی توان باز کرد که این مشکل نیز برای تمامی واحد ها رخ خواهد داد.

خرابی دوربین و یا برد پنل بیرونی

یکی از اصلی ترین علل آبی شدن تصویر آیفون تصویری خرابی دوربین و یا برد پنل جلو درب خروج است البته در صورت بروز این مشکل تمامی آیفون های تصویری ساختمان به رنگ آبی درآمده و برای تمامی ساکنین مشکل ساز می شود. در صورتی که در ویلا یا به صورت تکواحدی زندگی می‌کنید باید از کارشناسان برای عیب یابی کمک بگیرید.

خرابی سوئیچر

سوئیچر مغز اصلی سیم کشی است، این قطعه وظیفه اصلی هدایت زنگ، تصویر و صدا به واحدهای مربوطه را دارد، اگر خرابی از این قطعه باشد خوشبختانه هزینه بسیار اندکی برای تعمیر این قطعه پرداخت خواهید کرد. بهترین راه برای تست این قطعه یکسره کردن سیم کشی است به خاطر داشته باشید که سوئیچر برند کوماکس را می‌توانید به تمامی برندها وصل کنید.

خرابی برد LCD

برد Lcd در داخل آیفون تصویری واقع شده که وظیفه دریافت اطلاعات از طریق سوئیچر از پنل جلوی درب و تبدیل آن به تصویر را دارد، زمانی که مشکلی در دریافت صدا یا تصویر داشته باشد صفحه آیفون تصویری شما را به رنگ آبی در می آورد.

برد صدا و تصویر خرابی آن باعث آبی شدن آیفون تصویری می‌شود
خرابی هر کدام باعث آبی شدن صفحه آیفون تصویری می‌شود.

خرابی LCD

دیگر علت آبی شدن صفحه آیفون تصویری، برد LCD در دریافت تصویر و صدا از پنل جلوی درب موفق عمل کرده است، اما به دلیل سوختگی LCD ناشی از نوسانات برق، پایان عمر نمایشگر و یا ضربه، تصویری برای شما نمایش داده نمی‌شود و در نتیجه نمایشگر رنگ آبی را نشان می‌دهد.

مشکل در سیم کشی

سیم کشی از اصلی ترین مراحل نصب آیفون تصویری است، استفاده از سیم های مرغوب که مدت زیادی پاسخگو باشند، می‌تواند شما را از هزینه و خسارات ناشی از آن حفظ کند. از دیگر موارد دیگری که باید در سیم کشی رعایت شود استفاده از قلع است، ماده ای که برای پر کردن اتصالات استفاده می‌شود تا بعد از چند وقت دچار قطعی نشود. پس باید نصب آیفون تصویری خود را به افراد متخصص و با تجربه بسپارید تا مثلا در هنگام آبی شدن صفحه آیفون تصویری مجبور به پرداخت هزینه سنگین برای رفع مشکل سیم کشی نشوید.

تصویر سیم کشی بد که باعث آبی شدن صفحه آیفون تصویری می‌شود

در آیفون تصویری های مختلف سیم انتقال تصویر که مثلا در آیفون تصویری الکتروپیک و تابا به رنگ قهوه ای و یا در سیماران، کوماکس و آلدو به رنگ سفید است وظیفه انتقال تصویر به نمایشگر را دارد که در صورت برزو مشکل در این سیم صفحه مانیتور آیفون تصویری شما به رنگ آبی در می‌آید.

هزینه تعمیرات

برای رفع علت آبی شدن تصویر آیفون تصویری از خرابی سوئیچر گرفته تا تعویض سیم کشی، قیمتی حدود ۵۰ هزارتومان تا ۵۰۰ هزار تومان را در صورت استفاده از قطعات اصلی بر عهده مشتری میزارد. که این مبلغ با توجه به نفرات ساکن در ساختمان هزینه ناچیزی برای هر واحد به حساب می آید.

هزینه تعمیر آبی شدن نمایشگر آیفون تصویری
برای گرفتن هزینه دقیق همه روزه با مشاوران ما تماس بگیرید.

اقدامات اولیه

درصورت آبی شدن صفحه آیفون تصویری اولین کاری که باید انجام دهید قطع کردن برق دستگاه است با این کار از بروز آسیب احتمالی به سایر قطعات یا سیم کشی جلوگیری کرده اید و بعد از آن تماس با متخصصین نصب آیفون تصویری است، به خاطر داشته باشید رفع این مشکل فقط توسط تعمیرکار حرفه ای باید انجام شود، نه برقکار و یا سیم کش.

جمع بندی

علت آبی شدن تصویر آیفون تصویری را باهم بررسی کردیم امیدواریم که توانسته باشیم اطالاعات کافی را در اختیارتان قرار داده باشیم، حال اگر هر گونه مشکل و ابهام در مورد آیفون تصویری خود دارید می‌توانید آن را در زیر این پست کامنت کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند، متخصصین کوماکس تصویر همه روزه و ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

شما می توانید از برچسب ها و ویژگی های <abbr title = "HyperText Markup Language "> HTML </ abbr> استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*