علت قطع شدن تصویر دوربین مداربسته

در این مقاله علت قطع شدن تصویر دوربین مداربسته را بررسی می‌کنیم همچنین با شما راه حل برطرف کردن آن را در میان می‌گذاریم.

عیب یابی دوربین مداربسته

حتما برایتان پیش آمده است که تصویر یک یا چند دوربین مداربسته در نمایشگر قطع شده باشد و تصویر کاملا سیاهی را به نمایش گذاشته باشد. گاهی با چک کردن چند مورد می توان به راحتی تصویر را برگرداند. با ما همراه باشید تا از راهکارهای متخصصین کوماکس تصویر برای رفع قطع شدن دوربین مداربسته آگاه شوید.

۱- کابل و پورت ها

در ابتدا لازم به ذکر است که فرسودگی و سن بالای کابل ها می‌توانید از دلایل قطع تصویر دوربین مداربسته باشد پس بررسی سلامت کابل ها در راس کار قرار دارد. گاهی اختلال در منبع تغذیه چند قدرت و یا کم توان بودن آداپتور ولتاژ خوبی را به دستگاه نمی‌رساند و علت قطع شدن دوربین مداربسته می‌شود. همچنین دربگاه BNC که بروی درستگاه ضبط کننده دوربین دیجیتال یا همان DVR تعبیه شده می‌تواند آسیب دیده باشد یا حتی شل شده باشد که باعث قطع تصویر دوربین مداربسته می‌شود.

حواستان به فیوزهای منبع تغذیه باشد در صورت سوختن هرکدام، چراغ اعلام وضیعت فیوز خاموش می‌شود و دیگر تصویر نمایش داده نمی‌شود با تعویض فیوز سوخته چراغ LED آن دوباره روشن می‌شود.

برای اطلاع دقیق از علت قطع شدن انتقال تصویر دوربین مداربسته برای مشکلات بالا وجود یک دستگاه DVR دیگر برای گرفتن تست پیشنهاد می‌شود.

عیب یابی علت تصویر نداشتن دوربین مداربسته

۲- قطع اتصال به اینترنت یا سیگنال های رادیویی

قطع و یا شل شدن سوئیچ POE یا سوئیچ شبکه که دارای برق بیش از شبکه کابلی داخلی اس، همچنین گاهی اتصال BNC باعث از دست رفتن سیگنال می‌شود. ضیعف بودن سیگنال وای فای نیز از می‌تواند علت قطع شدن تصویر دوربین مداربسته باشد.

انژکتور POE را از برق کشیده و BNC را به دوباره وصل کنید و از قدرت انتقال سیگنال وای فای اطمینان حاصل نمایید.

۳- ناسازگاری دستگاه DVR با دوربین مداربسته

عدم سازگاری دستگاه ضبط کننده دوربین دیجیتال با دوربین مداربسته از لحاظ فرمت ویدیویی موجب تصویر ندادن به مانیتور می‌شود پس درهنگام خرید بهتر است از دستگاه DVR هیبریدی استفاده کنید تا از تمامی دوربین ها با هر فرمتی پشتیبانی کند علاوه بر آن مانتور نیز باید رزولوشنی هماهنگ با دوربین مداربسته داشته باشد تا موجب قطع شدن تصویر دوربین مداربسته نشود.

سایر مشکلات و جمع بندی

همانطور که گفته شد شایع ترین علت قطع انتقال تصویر دوربین مداربسته وضعیت نامناسب کابل ها است، اما خب علت های دیگری نیز می‌تواند وجود داشته باشد. علاوه بر مواردی که بررسی کردیم آپدیت نبودن نرم افزار و گاهی مشکلات سخت افزاری نیز می‌توانند دلیلی برای قطع شدن تصویر دوربین مداربسته باشند. اما با این حال متخصصین کوماکس تصویر آماده تعمیر و نصب دوربین مدار بسته در تهران می‌باشند شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره و یا نیاز به حضور کارشناس به شماره های موجود در سایت در طول شبانه روز تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید

شما می توانید از برچسب ها و ویژگی های <abbr title = "HyperText Markup Language "> HTML </ abbr> استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*